درباره لیزر صنعتی

احتمالا تا حالا این پرسش برایتان پیش آمده که لیزر صنعتی چطور دستگاهی است و دقیقا چه کاری می‌کند؟ قبل از اینکه بتوانیم به این پرسش جواب بدهیم باید کمی درباره خود لیزر بدانیم، لیزر فناوری است که به وسیله تقویت اپتیکی براساس فوتون‌هایی که تحریک شده هستند تولید نور می‌کند. ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین راه برای تولید لیزر اینگونه است که شما دو آینه را به صورت موازی روبه روی همدیگر قرار بدهید به طوری که حالت نوسان ساز بین آن‌ها برقرار شود، همین که محیطی فعال میان آینه‌ها پدید آمد، فرایند تابش و بازتابش میان آن دو آینه شروع به تقویت شدن می‌کند اینجاست که عمل لیزر اتفاق می‌افتد. لیزر گونه‌های مختلفی مانند لیزر گازی، رادیو اکتیو، جامد، شیمیایی، فیبری و غیره داردکه هر کدام با توجه به نوع کاربری از آن‌ها تعریف می‌شوند.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 2589
دستگاه برش لیزری

برش پلکسی گلاس: پلکسی گلاس (Plexiglass) با نام‌های تجاری مختلفی شناخته شده است که ورق‌های آکریلیک و طلقی از جمله آن‌ها می‌باشد. ورق‌های پلی اکریلیک نام تجاری پلکسی گلاس است که به خاطر زیبایی، مقاومت، سبکی و شفافیت کاربردهای مختلفی را در سال‌های اخیر داشته است و در مواردی چون نورگیر و پنجره ساختمان‌ها، سقف‌های کاذب، تابلو‌های تبلیغاتی و پارتیشن بندی و همچنین ساخت پاسیو و حمام و کابینت آشپزخانه، کاربرد دارد. دستگاه برش لیزری می‌تواند به راحتی ورق‌های پلی اکریلیک را برش دهد.
برش لیزری بر روی چوب: استفاده از چوب و برش بر روی آن در کارهای هنری و خلق آثار هنری شاخص و منحصر به فرد، نقش تعیین کننده‌ای دارد، با پیشرفت تکنولوژی دیگر برش و حکاکی چوب با روش‌های سنتی انجام نمی‌شود.

ادامه مطلب نظرات (2) کلیک ها: 3293

نظرات شما

http://www.gravatar.com/avatar/0a5f67c3488ef32b88d43e4eec2b6689?s=100&d=mm
مهمان (milad)
با تشکر از سایت خوب شما. اگر ممکن هست عکس هایی از نمونه کارهای خودتون در زمینه برش لیزری بگذارید.
http://www.gravatar.com/avatar/ee0378fb3c4ad92b4e1a5854a7c368ac?s=100&d=mm
مهمان (مهدی پور)
سلام ممون می شوم قیمت برش لیزی را برای همکار برای من ارسال کنید.