برای برش طرح شما ما نیاز به طرحهاتون به صورت وکتور داریم. این تنها فرمتی است که سیستم‌های برش لیزری وCNC (سی ان سی) می‌شناسند. اگر به توضیحاتمون در پایین توجه کنید به هیچ وجه دچار مشکل نمی‌شید و اگر دچار مشکلی بودید ما می‌تونیم در حل مشکل به شما کمک کنیم.
وکتور:
وکتور در واقع طرحیه که قابلیت بزرگنمایی نامحدود بدون افت کیفیت رو داره بر خلاف فایلهای به صورتBitmap که با بزرگنمایی دچار افت کیفیت می‌شند و به پیکسلهای تشکیل دهندهٔ خود تجزیه می‌شند.
فایلهای وکتور توسط نرم افزارهایی مانند ADOBE ILLUSTRATOR، AUTOCAD، CORELDRAW و... تولید می‌شوند.
آدرس عکسی که در این صفحه قرار می‌گیرد:

رنگ بندی طرح:
برش لیزری
ما برای انجام هر عملی یک رنگ تعریف می‌کنیم که شامل:
قرمز = برش
آبی سیر = خط انداختن (خطی به عمق و ضخامت کم)
سیاه = حکاکی (یک خط بستهٔ تو پر مثلا یک مستطیل تو پر)
باید توجه داشت که قسمت مورد نظر ما برای حکاکی حتما باید بسته باشد
ابعاد طرح:
حد اکثر ابعادی که ما قادر به برش هستیم ۶۰۰*۹۰۰میلی‌متر هست یعنی ابعاد طرح شما نباید بیشتر از این اندازه باشد.
اما اینکه دقیقا در چه متریالی می‌خواید کارتون انجام بشه نیز در اندازهٔ طرح شما تاثیر گذاره. مثلا بعضی از متریال‌ها فقط در اندازه‌های خاصی وجود دارن مثلاA۳ که شما باید در سایز بندی طرحتون به اندازهٔ متریالتون توجه داشته باشید.
همچنین اندازه و سایزی از ورق که شما قطعاتتون رو داخلش می‌چینید باید از هر طرف ۵میلی‌متر کمتر باشه یعنی به طور مثال در متریالی که اندازهٔ ورق ۶۰۰*۹۰۰میلیمتره با احتساب حاشیهٔ ۵میلیمتری از هر طرف به سایز نهایی ۵۹۰*۸۹۰میلی‌متر می‌رسیم و قطعه هامون رو داخل ورقی به این اندازه می‌چینیم. هنگام چیدن قطعات در ورق برای صرفه جویی در متریال مصرفی تا می‌تونیم باید قطعاتو فشرده کنار هم بچینیم و موقع اینکار حواسمون باشه که قطعه‌ای روی قطعهٔ دیگه نیوفته و همینطور قطعاتی که کنار هم چیدیم حد اقل باید از هم ۳میلی‌متر فاصله داشته باشند. اینکار شاید از نظر کسایی که سفارش کمی دارن مهم نیاد اما واسهٔ کسایی که تیراژشون بالا هست مهمه چون توی متریال کمترین دور ریز رو می‌دن و توی کمترین جا بیشترین قطعه رو جا می‌دن.